Make your own free website on Tripod.com

''MIRSEVINI,WELCOME''-THERE IS NO DEITY WORTHY OF WORSHIP EXCEPT ALLAH, AND MUHAMMAD IS HIS MESSENGE

Albanian Army-Ushtrija Shqipetare

Home/Hyrje
About Me/Biografia Ime
Albanian History/Histori
Contact Me/Kontaktoni
Family Photo Album
About Islam,Muslim
Albanian Army-Ushtrija Shqipetare
Historia e Gjuhės Shqipe/Albanian Language
Albanian Muslim

  
Presidenti i Republikes dhe Komandanti i Pergjithshem ne stervitjen "Cooperative Engagement05"

Tirane 21.09.2005. Presidenti i Republikes, njekohesisht Komandant i Pergjithshem, z. Alfred Moisiu mori pjese ne stervitjen "Cooperative Engagement05", e cila tashme eshte ne piken kulmore te zhvillimit te saj. Kjo stervitje, siē edhe eshte bere tashme publike, ka si qellim rritjen e shkalles se nderveprimit te trupave ne ndihme te popullsise per rastet e katastrofave natyrore, ne det ajer e toke,...


Stervitja "Cooperative Engagement05"- jo vetem stervitje ushtarake

Tirane 19.09.2005. Stervitja "Cooperative Engagement05", tashme ka hyre ne nje etape intensive te zhvillimit te saj. Ajo per nga skenari i saj ka marre pamjen e nje aktiviteti shume dimensional jo vetem per pjesmarresit e drejtperdrejte por edhe per vete publikun ne zonen e mrekullueshme te Vlores. Trajnimet dhe demonstrimet qe jane zhvilluar e po zhvillohen, i ngjajne auditoreve e mjediseve te...


Njoftim per median. FillonStervitja "Cooperative Engagement05".

Shtabi i Pergjithshemn i Forcave te Armatosura te Republikes se Shqiperise, duke e falenderuar median e shkruar dhe elektronike per mbeshtetjen dhe bashkepunimin e ngushte qe ka patur dhe ka me FA, nepermjet saj i ben te ditur opinionit publik se ne kuadrin e angazhimeve qe ka, ne drejtim te permbushjes se detyrimeve dhe standarteve perkatese per anetaresim ne NATO, nga data 12 deri me daten 23.09.2005, ne ujrat...


Dekorim i kolonel K. Filipaqis nga Gjenerallejtenant Pellumb Qazimi

Tirane 8 tetor 2005. Me rastin e perfundimit te detyres, ne spitalin rajonal ushtarak te Gjirokastres, Shefi i Shtabit tė Pėrgjithshėm tė FA-sė gjenerallejtenant Pėllumb Qazimi priti nė njė takim tė veēantė delegacionin ushtarak grek tė kryesuar nga drejtori i ketij spitali, kolonel Kostantinos Filipaqis.
Nė bisedė me ta, gjeneral Qazimi shprehu falenderimet dhe konsideratat e larta pėr ndihmėn e...


Qender e re operacionale ne SHP te FA

Tirane. 02.09.2005. Ne godinen e re te Shtabit te Pergjithshem te FA, u perurua sot salla e qendres se bashkuar operacionale te Shtabit te Pergjithshem. Kjo qender, aktualisht e pajisur me te gjithe aparaturat e nevojshme per ndjekjen dhe kordinimin e veprimtarise operacionale te FA, 24 ore ne 24 ore, eshte nje qender shume funksionale dhe me kapacitete e nevojshme ne te gjithe aspektet, qofshin keto... 
Direktiva e Mbrojtjes
Dokumenti mė i rėndėsishėm pėr zhvillimin dhe planifikimin nė tė gjitha nivelet e Forcave tė Armatosura.
Strategjia Ushtarake
Pėrcakton rrugėt dhe mėnyrat se si FA tė transformohen, modernizohen, stėrviten pėr tė zhvilluar kapacitete reale tė afta...
 
Forcat
Tokesore

www.army.mil.al
Forcat
Detare

www.navy.mil.al
Forcat
Ajrore

www.air.mil.al
Komanda Dok.
dhe Stervitjes
www.tradoc.mil.al
Komanda e  Logjistike
www.log.mil.al
© 2005 Shtabi i Pergjithshem i Forcave te Armatosura

Powered By WebPhotoPro

arnavutaskerleri5.jpg

Army of Albania.

arnavutlukaskerleri.jpg

Ushtrija E Shtetit Shqiptare.Army of Albania.Arnavutluk Askerleri.

sa-lgflag.gif

Green, a traditional color in Islamic flags, with the Shahada.(translated as "There is no god but God; Muhammad is the Messenger).(English)
Nuk ka Zot tjeter per veqe Allahut xh.sh. dhe se Muhamedi eshte i durguari i Allahut xh.sh.(Albanian)
Dünyadaki sadece bir Tanrı var,Allah, Ve Muhammed Allah'ın pengamberindir.(Turkish)

lleshiperkujtojme.jpg

Komandant LLeshi,Ridvan Qazimi.

''Se Shqiperia me ep nder,me ep emer Shqipetar''